Úvod  » komíny  » speciální komíny


Speciální komíny

Mezi speciální komíny patří produkty, které mají specifické vlastnosti, které souvisí s jejich použitím. Některé tyto komíny jsou speciálně určeny pro průmyslové stavby,ale některé mají využití i v domácnostech. Všechny níže uvedé komíny dodáváme na klíč a zajišťujeme záruční i pozáruční servis.

 

 

SCHIEDEL KERASTAR

Jedná se o vysoce kvalitní třísložkový komínový systém s vnitřní keramickou vložkou, tepelnou izolací a vnějším nerezovým pláštěm, který je vhodný pro všechny běžné spotřebiče a všechny druhy paliv vyráběný v průměrech průduchu 140-250mm. Tento systém spojuje téměř všechny výhody komínů s keramickou vložkou a výhody komínů nerezových. Zárukana tento systém je 30 let.

 

Schiedel Kerastar

 

1. SPOJOVÁNÍ 

 Pomocí spojovacího systému upínacích pásků z ušlechtilé oceli je možno provést rychlou montáž.

 

2. VNĚJŠÍ PLÁŠŤ

Vnější plášť je proveden z ušlechtilé nerez oceli (1.4301) o síle materiálu 0,4 mm.

 

3. VNITŘNÍ VLOŽKA 

Vnitřní profilovaná vložka je vyrobena z vysoko jakostní keramiky isostatickým lisováním. Profilová trubka Schiedel garantuje nejlepší kvalitu, protože je bezpečná proti vyhoření, odolná proti korozi a kyselinám.

 

4. TEPELNÁ IZOLACE

Tepelná izolace sestává z vysoko jakostního minerálního vlákna (tloušťka 60 mm), které má vysoké izolační vlastnosti. Žádné tepelné mosty, protože jde o přímou tepelnou izolaci. 

EKA MEDI (dodaváno firmou CIKO)

 

Jedná se o nerezový systém s kónickými hrdly určený především pro přetlakový provoz. Díky mechanickému spojení kónických hrdel není potřeba snižovat teplotní zatřídění systému jako je tomu u systému se silikonovými těsněními. Díky tomuto provedení má systém medi delší životnost a dokonce i srovnatelnou cenu s konkurencí. Ani vodorovné konstrukce nejsou díky speciálním sponám problém. Třívrstvý systém medi je dodávám s tloušťkou izolace 30mm (pro průměry 80 – 300mm) nebo 50mm (pro průměry 350 – 500mm). 

 

Tloušťka vnitřních vložek je standardně 0,6mm, volitelně leze dodat i v síle 1,0mm.

CE certifikace medi (jednovrstvý systém):

CE certifikace medi (třívrstvý systém):

EKA EUROP (dodaváno firmou CIKO)

 

Systém Europ je speciálně navržen pro přetlakový provoz a dokonce byl úspěšně testován i na vybrace. Proto je tento systém vhodný např. pro odkouření dieselagregátů a zajistit dlouhou životnost a spolehlivost. Předností systému Europ jsou příruby na vnitřních i vnějších vložkách. Tyto příruby se při montáži utěsňují vrstvou vysokoteplotní těsnící hmoty a následně se spojují upínací sponou. U třívrstvého systému jsou tedy jednotlivé díly spojeny vždy dvěma sponami – jednou vnitřní a jednou vnější. Toto provedení zajišťuje vysokou statickou pevnost spoje vnitřních vložek a tím pevnost celého systému. Systém tím pádem dobře odolává i rázovým náběhům spotřebičů, což lze ocenit zvláště u horizontálních rozvodů.

 

Tloušťka vnitřních vložek je standardně 1,0mm a tloušťka izolace 50mm. Tento komínový systém je vyráběn na zakázku, což umožňuje např. i výrobu napojovacího dílu na míru.

 

CE certifikace Europ (třívrstvý systém):
Mobil: +420 777 540 700, E-mail: info@krby-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2024 Krby Kašpar - Dodávka krbů a komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková