Úvod  » krbová kamna  » akumulační kamna


Akumulační kamna

Nordpeis

 

Akumulační kamna - systémová kamna do nízkoenergetických domů.

Flexibilní a individuální
Kamna se skládají z topného tělesa tvořeného krbovou vložkou s prosklenými dvířky a z opláštění ze speciálního betonu. Plášť krbu je tvořen z prefabrikovaných dílů, které umožňují jednoduchou a rychlou montáž. Většinu kamen lze přizpůsobit dle Vašeho vkusu. V nabídce jsou různé varianty opláštění, které lze poté natřít požadovanou tepelně odolnou barvou. 

 

Příjemné teplo 

Kamna Nordpeis pomocí akumulace tepla do obkladových dílů pláště nabízejí příjemné a zdravé vytápění. Intenzivnější akumulace tepla lze dosáhnout pokud je v jádru kamen použit akumulační materiál PowerStone™. Tyto vlastnosti nejvíce splňuje a nabízí řada kamen Salzburg, která byla speciálně vyvinuta pro akumulaci tepla.

 

Salzburg


Akumulace tepla

Akumulace tepla SALZBURG M & XL
Z grafu je patrné jak Salzburg M a XL při natápění akumulují a následně pak sálají teplo po dlouhou dobu ve srovnání s klasickými krby/kamny.

Akumulace tepla

 

Základním principem kamen je několikahodinové natápění kamen menšími dávkami paliva.

 

Akumulační kamna se liší od ostatních kamen schopností akumulovat teplo a po dlouhou dobu je rovnoměrně sálat do místnosti. Oproti tomu konvekční zařízení nabízejí rychlejší nástup tepla, ale doba chladnutí je kratší. Akumulační kamna Nordpeis fungují na principu spalin obcházejících topeniště. Díky tomu se rovnoměrně prohřívají celá kamna od shora až dolů. Součástí výrobku je zatápěcí klapka. Pokud je klapka uzavřena, spaliny prochází dokola kolem ohniště a předávají tepelnou energii akumulačnímu jádru. Tím se kamna „nabíjí“ tepelnou energií, kterou posléze pomalu odsálají do svého okolí. 

 

Modely ze řady Salzburg jsou schopné akumulovat a následně sálat rovnoměrně teplo po celý den, a to při velmi malých dávkách paliva.

Jak fungují Salzburgy

 

Funkce

 

KATALOG NORDPEIS

 

 

 


Tulikivi

Tulikivi je největším zpracovatelem přírodního kamene ve Finsku a zároveň největším výrobcem akumulačních kamen na světě.

Krbová kamna, která jsou zároveň velmi komfortní a vhodná i do menších prostor. Tyto krbová kamna mají speciální topeniště s bezpečným odvětrávacím dvojitým sklem vyvinutým společností Tulikivi. Dvířka jsou lehce ovladatelná.

 

Tato akumulační krbová kamna se perfektně hodí do nízkoenergetických a pasivních domů, kde se stávají nezávislým zdrojem energie. Akumulační krbová kamna Tulikivi uchovávají teplo celým svým objemem a následně ho uvolňují po celém povrchu sálavě do prostoru. Komfortní sálavé teplo z krbových kamen Tulikivi nevysušuje vzduch a nedrží se pod stropem tak, jako konvektivní teplo. Sálavé teplo z kamen Tulikivi se rozprostírá rovnoměrně po celé místnosti. O povrch mastkových krbových kamen se nelze popálit, povrchová teplota je bezpečná (max. 80 stupňů).

 

Všechna krbová kamna Tulikivi lze napojit na externí přívod vzduchu, což zamezí vlivu ventilace nebo vysoké izolace objektu na proces spalování. Dokonalé spalování je, co se týká emisí, neutrální – oxid uhličitý se také tvoří při rozkladu dřeva v přírodě, ale při spalovaní máme možnost efektivního využití vzniklého tepla. Tyto kamna vynikají vysokou čistotou spalování a splňují nejpřísnější světové emisní normy. V krbových kamnech lze topit buď dřevem nebo efektivními dřevěnými peletami.

Tulikivi 1


V ČEM JSOU KRBOVÁ KAMNA TULIKIVI JINÁ?

 

Příjemné sálavé teplo z krbových kamen Tulikivi rovnoměrně vyhřívá celou místnost. Tento druh tepla prospívá i předmětům umístěným v interiéru. V místnosti zůstává nepřehřátý čerstvý vzduch nestěžující dýchání.

 

Tulikivi velmi dbá na ekologii a efektivitu. Mastkový kámen je unikátní přírodní materiál. Používáním moderních krbů Tulikivi dosáhnete výrazného snížení nákladů na vytápění a eliminujete škodlivé emise. Vytápění dřevem je přirozený obnovitelný zdroj, nezávislý na dodávkách elektřiny a plynu.

Tulikivi 3

TECHNOLOGIE TULIKIVI:

 

Systém protiproudu, použitý v kamnech Tulikivi, je dokonalým způsobem, jak využít maximum tepelné energie získané ze dřeva. V topeništi dřevo hoří při velmi vysokých teplotách, díky čemuž vzniká silný tah, který žene oheň a horké spaliny do kouřovodů. Horké plyny pak směřují kouřovody dolů až k podlaze a cestou předávají kameni maximální množství tepelné energie. Maximum tepelné energie je takto uchováno přímo v krbových kamnech, odkud je postupně uvolňováno sálavě do prostoru. Tato technologie od Tulikivi dodá vašemu interiéru to pravé sálavé teplo za ekonomicky výhodných podmínek. 


JAK FUNGUJE AKUMULACE U KAMEN TULIKIVI

 

Mastková kamna Tulikivi jsou ekonomicky a bezpečnou volbou pro Váš domov i Vaše okolí.

 

Rychlé a intenzivní spalování ve speciálním patentovaném vírovém topeništi Tulikivi garantuje vysokou účinnost a velmi nízké emise. Horké spaliny vznikající v topeništi, následně putují vnitřními kouřovody, kde předávají převážnou část své tepelné energie mastku, který ji akumuluje. Celý povrch kamen následně rovnoměrně sálel tot příjemné teplo do okolí až do dalšího dne.

 

Akumulace Tulikivi

 

KATALOG TULIKIVI

JAK FUNGUJE SÁLAVÉ TEPLO U KAMEN TULIKIVI

 
Mobil: +420 777 540 700, E-mail: info@krby-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2024 Krby Kašpar - Dodávka krbů a komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková