Úvod  » krby  » plynové krby


Plynové krby

Plynové krby jsou stále více oblíbené díky skvělému hoření, čistotě skla a pohodlnému ovládání pomocí DO či chytrého telefonu nebo tabletu. Obestavěná plynová vložka vypadá na první pohled téměř stejně jako vložka na dřevo, ale přece jen  je tu několik odlišností. Plynová krbová vložka nemá žádné kličky dvířek pro výsuv či otvírání do boku, páčky ovládání přívodu vzduchu, rošt ani popelník. Díky tomu působí plynová krbová vložka velice čistým dojmem. Konstrukce plynové krbové vložky se skládá z korpusu, topeniště, hořáků, prosklení, souosé příruby pro přívod spalovacího vzduchu a odvod spalin a řídící jednotky hoření. Mezi volitelné příslušenství patří např. wi-fi nebo bluetooth modul pro ovládání chytrým telefonem či tabletem.

 

Plynové krbové vložky mají nízký podstavec a těměř všechny je možné zavěsit na stěnu. Velkou výhodou je vzhledem ke konstrukci velice nízká hmotnost. Plynové krbové vložky mají širokou škálu typů prosklení a samozřejmě i různé velikosti prosklení. Díky poměrně malému výkonu hořáků je možné vyrobit i několika metrové plynové vložky s krásným čistým hořením, což u krbových vložek na dřevo není možné. Právě velikost prosklení a nízký výkon jsou hlavní atributy plynových krbových vložek.

 

Topeniště plynových krbových vložek může být bez výstelky, nebo je možné vysypat různobarevnými kamínky či osadit keramická polínka. Hořáky jsou umístěny buď na dně topeniště nebo jsou intergrovány do keramických polínek. Některé plynové krbové vložky mají možnost instalace drátěnných smotků jako imitaci žhavých uhlíků či přímo generátor jisker.

 

Plášť obezdívky plynových krbových vložek je vystavěn z tepelně izolačních desek v provedení jako telovzdušná obestavba. Velikosti ventilačních mřížek vzhledem k poměrně nízkému výkonu plynových krbových vložek je velice malá a neruší tak celkový vzhled pláště krbu. V plášti krbu musí být osazen vždy kontrolní otvor pro kontrolu připojení plynové krbové vložky k plynovému vedení nebo tlakové lahvi.

Způsoby připojení plynových krbů:
 
s pevným připojením krbu na zemní plyn zavedený ve Vašem domě či bytě
- napojení krbu přímo na propanbutanovou láhev

 
Základní výhody plynových krbů:
 
u plynových krbů nepotřebujete žádné dřevo ani jiná tuhá paliva
- žádná prašnost - plynový krb nemá žádný popelník, tudíž ani žádný popel
- plynový krb ovládáte pohodlně dálkovým ovládáním (možnost programování automatického provozu)
- termostat v dálkovém ovládání Vám udržuje Vámi zvolenou teplotu, tak je zajištěno nepřetápění místnosti a i úspora energie
- komín s integrovaným sáním a malém průměru s možností úhybů
- nízká hmotnost
- vysoká účinnost
- vysoká bezpečnost
- velké prosklení s nízkým výkonem
- je možné více provedení prosklení (čelní, rohové, třístranné nebo i průhledové)
- různé možnosti dekorace - imitace polen, žhavého uhlí, kamínky v různém barevném provedení nebo malá různobarvá sklíčka připomínající diamanty
- vnitřek topeniště může být obložen různými materiály jako je - vermikulit, imitace cihly, černá nebo světlá keramika, Aluker®, sklo apod.
- více možností odtahu spalin z topeniště a přívodu externího vzduchu potřebného k hoření

 

Plynový krb Piazzetta IG-40-3V


Schéma fungování plynových krbů

Schéma fungování plynových krbů:
 

 

1) palivo: Metan nebo LPG

2) řídící jednotkas plynovým ventilem a přijímač pro dálkové ovládání

3) vstup pro externí vzduch

4) odvod spalin

5) nástěnné nebo střešní vyústění spalin, podle tyu instalace

6) přivedení vzduchu

7) mřížka na přívod teplého vzduchuplynové krby DRU
Firma DRU se při výrobě plynových krbových vložek zaměřila na technologické znalosti a dlouholeté zkušenosti. Není divu, že díky tomu vznikly krby špičkové kvality.

  

 


 Plynové krby Kalfire


Plynové krbové vložky Kal-Fire jsou vyráběny podle těch nejvyšších standardů kvality. Při výrobě používají jen ty nejlepší materiály a osvědčené výrobní techniky.

Tento výrobce neustále usiluje o inovaci a hledání dokonalosti. Jako nejnovější inovaci můžeme zmínit generátor přírodních jisker (NSG). Tato technologie je k dispozici jako volitelná výbava pro všechny modely plynových krbů Kalfire, které jsou vybaveny Prestige hořákem. Generátor vytváří malé jiskry, které unikají z plamenů a pomalu vyhořívají. Díky tomu je simulace hoření dokonalá.Prestige hořák je patentovaný a zajišťuje realistické hoření. Hořáky jsou integrovány do keramických polen, která jsou v krbu naskládaná do tvaru pyramidy. Výsledkem jsou vysoké a objemné plameny.

Fairo ECO-line je vybavena speciálními 3D hořáky. Šířka masivního hořáku je 10 cm a díky tomu dodává hořák ohni třetí rozměr. Keramický difuzor v hořáku pak zajišťuje stabilní výšku plamene a optimální spalování.

Materiál Kal-glow, který je speciálně vyvunutý k vytváření efektu žhnutí během hoření. U plynových krbových vložek řady Prestige lze pro více realističtější efekt zvolit funkci hybrid - LED osvětlení, které je umístěné pod hořáekm, které přidá záři žhavých uhlíků.

Realistický efekt žhnutí uhlíků

Dálkové ovládání, které je opatřené displejem zobrazující čas, teplotu a výšku plamenů, je součástí každé plynové vložky. Ovldádání může sloužit zároveň i jako termostat neboť má zabudované čidlo na měření teploty, podle které lze spínat a vypínat hoření.

Dálkové ovládání

Úsporný režim ECO patří mezi devět normálních režimů nastavení intenzity přívodu plynu pro hoření. V tomto režimu je přiváděn plynovým ventilem krbu plyn do korpusu se střídající se intenzitou. Díky tomu se vytváří realistický efekt skutečného ohně s o 40% nižším výdejem tepla a za použití o 40% méně plynu.

Úsporný režim ECO

 

Plynové krby Wanders
Plynové krbové vložky Wanders Danta nabízí čistý skleněný vzhled bez ocelových rámů a sloupků. Díky pěti možnostem prosklení se můžete zvolit pro vás ideální výhled do spalovací komory a umístění celého krbu. Výhodou je volitelnost prosklení, kdy si můžete nechat prosklít až 5 stran a to dle vlastního výběru.

 

Další výhodou je dvojí provoz této plynové krbové vložky díky dvěma hořákům. Je možné si nastavit klasický vytápěcí režim nebo pouze režim atmosferických plamenů na efekt.

 

Danta se vyrábí hned v několika šířkách 500, 800, 1100 a 1400 mm. Dále je možnost si vybrat ze čtyř dekorací do spalovací komory: bílé oblázky, bílé kamínky, černé grafitové kamínky, imitace dřeva.

 

O provoz se stará centrální jednotka s termostatem, kterou jednoduše ovládáte dálkovým ovladačem, který je součástí dodávky krbové vložky.

plynový krb Wanders Danta
Mobil: +420 777 540 700, E-mail: info@krby-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2024 Krby Kašpar - Dodávka krbů a komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková