Úvod  » krbová kamna  » kamna pro dřevostavby


Krbová kamna pro dřevostavby

Krbová kamna do dřevostaveb musí dodržet několik zásadních pravidel. Především by krbová kamna neměla být jednoplášťová a měla by mít co nejmenší možnou bezpečnostní vzdálenost od hořlavých konstrukcí. Dalším požadavkem pro krbová kamna do dřevostavby je vhodné umístění se zajištěním dostatečné cirkulace vzduchu okolo krbových kamen. Hlavním parametrem pro výběr krbových kamen je také jejich přiměřený výkon.

 

V dřevostavbách se krbová kamna nejběžněji používají jako sekundární zdroj tepla. Musíme dbát na to, aby jsme vybrali kamna s výkonem, který nebude místnosti přetápět. Při přiškrcení krbových kamen může docházet totiž k horšímu spalování, zadehtování kamen, začernání skla a následně i zanesení komínu. Lepší varianta je tedy koupit kamna s menším výkonem, který bude odpovídat všem vlastnostem dřevostavby. Orientační výkon do zaizolovaného domu je kolem 5 kW. Pokud máte zájem o krbová kamna s výměníkem, může být výkon vyšší.

 

Potřebujete si vybrat vhodnou krbovou vložku či kamna a nebaví Vás hledat u všech výrobců a prodejců? Zkuste náš konfigurátor, kde si zadáte Vaše parametry a najde Vám tak vhodný spotřebič přímo pro Vás.
Mobil: +420 777 540 700, E-mail: info@krby-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2024 Krby Kašpar - Dodávka krbů a komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková