Úvod  » krby  » designové krby


Designové krby

Designové krby kladou velký důraz na svůj vzhled a stávají se tak skutečnou dominantou prostoru, ve kterém jsou umístěny.  Jejich základní myšlenkou je opuštění konvencí při zanechání funkčnosti. To jim dává svou originalitu a drtivá většina z nich je navíc vyráběna na zakázku přímo pro Vás. Designové krby Vám nabídnou oproti klasickému krbu vždy něco navíc. Ať už se jedná o specifický design, způsob ukotvení či další funkce jako otáčení okolo své osy. 

Každý designový krb potřebuje i svůj specifický komín. Nejčastěji se jedná o komín nerezový v provedení jako svislý kouřovod či jako fasádní komín. Aby toho nebylo málo, tak do rodiny designových krbů přibyly krby se spodním odtahem spalin za pomocí ventilátoru.

Do skupiny designových krbů rozhodně patří všechny plynové krby. Tyto krby Vám nabídnou jedinečný pocit z čistého ohně, dokonale čistého skla a to v rozměrech prosklení pro krby na dřevo nedosažitelných. Regulace hoření pomocí dálkového ovladače či tabletu, generátor jisker, antireflexní sklo i to jsou znaky designových plynových krbů.

 

Je potřeba upozornit, že většina designových krbů vyžaduje specifickou stavební připravenost. Proto je nutná spolupráce nás kamnáře a architekta již ve fázi projektu. Jen tak dosáhnete požadovaného výsledku.

 

designová kamna firetube

 

firetube

 

Německá společnost firetube GmbH, kterou založil Axel Schmitz v roce 2005 je se jako jediná opravdu odlišuje od všech ostatních jak jedinečným industriálním designem, nadčasovými technologiemi, tak promyšlenou filosofií ve stylu "jinak než ostatní". Koncept akumulačních kamen firetube je možné libovolně rozšiřovat a vylepšovat na základě individuálních přání zákazníka. Pokud ke stávajícímu topeništi chcete přidat teplovodní výměník či varnou desku - není problém. Díky masivnímu vnějšímu plášti o tloušťce plechu 5mm a vnitřní žárobetonové vyzdívce jsou kamna téměř věčná. O kvalitě svědčí i mnoho ocenění a fakt, že kamna jsou testována jak podle normy pro kamna krbová tak podle normy pro kamna kachlová. Tím se může pochlubit v Evropě jedině společnost firetube. Katalog, kde najdete všechny výrobky společnosti firetube naleznete zde

 

firetube AG1firetube AK3firetube FT39-b

 


 

Rocal

 

ROCAL

 

Manufacturas Rocal SA se zrodila roku 1982 v Centelles na okraji Barcelony ve Španělsku. Firma se již od svého vzniku zabývá výrobou krbů, krbových kamen a zahradních grilů na dřevo. Společným znakem pro všechny jejich výrobky jsou především kvalitní materiály, skvělé dílenské zpracování a originální design. Rocal sází na individualitu svých zákazníků a nabízí proto i zakázkovou výrobu či téměř libovolnou úpravu svých stávajících produktů. Skvělá cena za kvalitní produkt s originálním designem - to je ROCAL. Všechny výrobky firmy ROCAL najdete zde

 

Rocal D7 Rocal Drop Rocal Prune

 


Totem

TOTEM

 

Poměrně mladá rodinná firma, kterou založil roku 1998 Alain Castagnol na jihu Francie v městečku Drôme produkující krbové vložky, venkovní krby ale i speciální designové krby to je TOTEM FIRE SA (značka vznikla v roce 2000). Totem působí nejen ve Francii, ale v posledních letech se soustředí také na export. Produkce klasických krbových vložek není pro náš trh kvůli velké konkurenci zajímavá. Nicméně Totem dokázal zaujmout své zákazníky především pantovaným systémem výsuvu dvířek krbové vložky ze 100% do korpusu krbu. Tím během okamžiku vytvoříte z klasického krbu krb otevřený. Dalším zajímavým produktem jsou tzv. centrální krby. Tyto krby se čtvercovou nebo kulatou základnou s možností horního výsuvu jsou velice vyhledávané. Kategorií samostatnou a téměř nezařaditelnou jsou produkty řady Arkiane se spodním odtahem spalin. 

 

Arkiane Eclyspsya Arkiane Fayco Arkiane Kephren

 


 

Focus

FOCUS

 

První krb této společnosti spatřil světlo světa již v roce 1968 ve Francii. Od té doby se mnohé změnilo, ale stále se vychází z původní krbu a původní filosofie vyrábět kvalitní designové krby kompletně a výhradně ve Francii. V současné době se firma Focus neomezuje pouze krby na dřevo ale svůj sortiment doplnila i o krby plynové. Focus vyrábí tři hlavní řady krbů a to krby prostorové, krby nástěnné a krby vestavné.

 

Focus Gyro  Focus Antéfocus Focus Omégafocus

 


wanders

 

WANDERS

 

Původně kovovýroba založená roku 1968 v Nizozemsku se velice brzy začala specializovat na výrobu krbových kamen a krbů a tak vznikla firma Wanders fires & stoves. Moderně vybavená a ekologicky smýšlející firma s více jak 40ti lety zkušeností dnes produkuje krby a krbová kamna nejen na dřevo ale také na plyn. Svým designem se výrazně odlišuje od německých, francouzských či španělských kolegů v oboru. Wanders klade důraz na vkusnost, technickou vyspělost a ekologii. Všechny výrobky firmy WANDERS najdete zde
 

Wanders Cocos GWander Black DiamondWanders Black Pearl

 


 

DRU

DRU

 

Historie této nizozemské společnosti zasahuje až do roku 1754, kdy byla firma založena a začala s výrobou hrnců a pánví. Postupem času se firma přetransformovala na výrobu kamen a v současné době i plynových krbů. Firma je známá precizností a neustálým vývojem nových technologií. Aby byl náskok před ostatními ještě větší, tak se firma DRU spojila s předním evropským výrobcem krbových kamen a vložek se společností SPARTHERM. Fůze obou společností a vzájemný přenos zkušeností byl rozhodně dobrým krokem vpřed. Nyní DRU nabízí kvalitní litinová kamna ale pro nás mnohem zajímavější designové plynové krby a kamna. Různé velikosti topenišť, tvary prosklení, možnost ovládání pomocí chytého telefonu či tabletu - to je DRU.

 


Kalfire

KALFIRE

 

Nizozemská rodinná firma KALFIRE založená roku 1981 manželi Van Melick je další výrobce designových plynových krbů i krbů na dřevo. Rodinná firma si zakládá na individuálním přístupu k zákazníkům a perfektním zpracování svých výrobků.  Široká paleta výrobků určená těm nejnáročnějším zákazníkům Vás jistě osloví. Naprostou novinkou KALFIRE je generátor jisker pro plynové krby - oheň z plynových krbů nebyl nikdy realističtější.


 

Potřebujete si vybrat vhodnou krbovou vložku či kamna a nebaví Vás hledat u všech výrobců a prodejců? Zkuste náš konfigurátor, kde si zadáte Vaše parametry a najde Vám tak vhodný spotřebič přímo pro Vás.

 
Mobil: +420 777 540 700, E-mail: info@krby-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2024 Krby Kašpar - Dodávka krbů a komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková