Úvod  » krbová kamna  » kamna s kachloví


Kamna s kachloví

Kachlová kamna lehká jsou topidla, které jsou nejčastěji dvouplášťová s vnitřní pláštěm ocelovým, litinovým nebo kombinací. Vnější plášť je pak tvořen kachlemi. Výhodou kachlových kamen je originální design a akumulace tepla na delší dobu. Kachlová krbová kamna jsou oblíbená především do starších objektů jako jsou chaty a chalupy.

 

Ocelová krbová kamna dobře vedou teplo. Rychle se prohřejí, začnou dřív vytápět místnost, ale narozdíl od kachlových kamen, po vytápění rychle vystydnou. U kachlových kamen je situace přesně opačná. Kachle - keramika - je špatný vodič, proto se dlouho nahřívá a tak dlouho trvá než začne vytápět místnost. Kachlová obestavba kolem kamen může vážit i přes sto kilo. Tato masa hmoty se během hoření naakumuluje a díky tomu bude sálat teplo do místnosti ještě dlouho dobu po vyhoření.  

 

Kachlová kamna dělíme do 3 skupin podle konstrukce:

 

Lehká kamna - jsou především vhodná k vytápění rekreačních nebo víkendových objektů. U tohoto typu konstrukce je výhoda poměrně rychlý náběh (během cca 1 hodiny). Další předností těchto kamen je i nižší hmotnost a přenášení sálavého tepla do místnosti přes plášť kamen. Nevýhodou může být poměrně krátká doba akumulace (pouze asi 4 hodiny).

 

Polotěžká kamna - slouží hlavně jako sekundární zdroj vytápění k jinému zdroji tepla. Pokud jsou tyto kamna užívaná pravidelně, jejich náběh se může pohybovat také kolem 2 hodin. Akumulace je v rozmězí 6 - 10 hodin.

 

Těžká kamna - tyto kamna se používají především do objektů, které jsou tvrale obydlené a slouží jako primární zdroj tepla. Náběh kamen je přibližně 4 hodiny a sálavý plášť nedosáhne nikdy tak vysokých teplot jako u kamen s lehkou konstrukcí. Výhody u těchto kamen je například její dlouhá akumulace která trvá 12 a více hodin, přikládání 1x - 2x denně nebo menší teplotní výkyvy. Mezi nevýhody pak můžeme zařadit vysokou hmotnost a vyšší spotřebu materiálu tudíž i vyšší cenu.

NAŠE REALIZACE DOPOJENÍ KACHOVÝCH KRBOVÝCH KAMEN
Mobil: +420 777 540 700, E-mail: info@krby-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2020 Krby Kašpar - Dodávka krbů a komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková